Haber

Dilan Polat ve Engin Polat’ın suçları neler? Dilan Polat olayı nedir, neden tutuklandılar?

Dilan PolatVe Engin Polat Dilan Polat olayının suçları nedir, neden tutuklandılar sorularına yanıt aranıyor. Polat çiftinin yanı sıra aile bireylerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alınarak sağlık kontrolünün ardından polis merkezine götürüldü. Dilan Polat ve Engin Polat Onun hataları neler? Dilan Polat olayı nedir, neden tutuklandılar? Detaylar haberimizde…

DİLAN POLAT VE ENGİN POLAT’IN SUÇLARI NELERDİR?

Kara para aklama suçundan soruşturma başlatılan ve şirketlerinde arama yapılan Engin Polat ve eşi Dilan Polat, operasyon sırasında İstanbul’da gözaltına alındı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Hatalar Şube Müdürlüğü tarafından evlerinde gözaltına alınan Polat çifti ve beraberindekiler, işlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Kampüsü’ne getirildi.

DİLAN POLAT OLAYI NEDİR?

Polat çiftiyle birlikte gözaltına alınan Sıla Doğu, Kürşat Polat ve Ahmet Gün, Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Engin Polat ve Dilan Polat hakkında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Kanunlar” uyarınca dava açtı. Spor“Yarışmalarda bahis ve şans oyunlarının düzenlenmesine ilişkin kanunları ihlal ettiği” iddiasıyla soruşturma başlatılırken, şirketlerinde yapılan aramalarda dijital cihazlara ve defterlere el konuldu.

DİLAN POLAT VE ENGİN POLAT NEDEN TUTUKLANDI?

Kara para aklama Operasyonda haklarında tezle soruşturma başlatılan Engin Polat ve eşi Dilan Polat gözaltına alındı. Polat çiftinin yanı sıra aile üyelerinden de çok sayıda şüpheli gözaltına alınarak sağlık kontrolünün ardından polis merkezine götürüldü.

haber-mecitozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu