Haber

Dina’nın ölümü: Filyos Çayı’ndan 7 dakika

26 Mart’ta Filyos Çayı’nda ölü bulunan Gabonlu Danys Dinabongho Ibouanga (Dina) ile ilgili soruşturma sürüyor. Bu kapsamda daha önce 3 kez gözaltına alınıp serbest bırakılan Dursun A., 4. kez tutuklandı.

Dursun A.’nın daha önceki ifadelerinde ‘hatırlamadığı’ için değinmediği bir detay, valilik güvenlik kamerası kayıtlarında ortaya çıktı. Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz, bugün yazdığı yazıda Dina’nın ölümüne ve Dursun A.’nın ifadelerine değindi.

VALİLİK KAMERA KAYITLARI YAYINLANDI

Saymaz’ın yazısının ilgili bölümü şöyleydi: “… 55 yaşındaki Dursun A. emeklidir. 5 Nisan’da alınan ifadesinde şu bilgileri vermiştir: ‘1009’da siyahi bir kız aniden arabamın önüne atladı. .Sokak ve beni durdurdu.’ ‘Kardeşim hastane’ dedi. ‘Var’ dedi.

Dursun A., daha sonra Dina’nın araçtan inerek Filyos Deresi’ne doğru koştuğunu anlattı. takip etmediğini savundu. Ancak Saymaz, yazısında valilik kamera görüntülerinin Dursun A.’yı yalanladığını belirterek, yazısında şu ifadeleri kullandı: “… (Kız indikten sonra) U dönüşü yapıp geri geldim. Filyos Çayı’na inen yolda arabaların geçebileceği kadar yer olduğu için tuvalete ihtiyacım olduğu için korktuğumu belirterek, “Çişimi yaptıktan sonra belki kadını görebilirim diye arabanın boylarını yaktım. . Ne kadar ileri gittiğimi hatırlamıyordum ama oyun alanına kadar sürdüm. Ana yola bağlanamayacağını anlayınca geri döndüm.”

Dursun A.’nın siyahi kadınlarla görüştüğü de telefon kayıtlarında belirlendi. Dursun A., cezaevine gönderildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu