Yaşam

‘Engelsiz Filmler Festivali’ Kısa Film Yarışması’nın finalistleri belli oldu

Sinemaya eşit erişim sağlamak amacıyla düzenlenen “11. Engelsiz Filmler Festivali” kapsamında düzenlenen Kısa Sinema Yarışması’nda finale kalan eserler belirlendi.

Festival bu yıl 20-26 Ekim tarihlerinde Ankara’da, 4-5 Kasım tarihlerinde ise Eskişehir’de yapılacak. Festivale 23 ülkeden 121 kısa film başvurdu, 14 kısa film finale kaldı.

Finalde İspanya’dan Tatiana Skorlupkina’nın “Bo and Garbage”, Japonya’dan Nobuyuki Morikawa, Selen Örcan’ın “Something Herkes Can Do”, Demir Özcan’ın “Istanbul İstanbul” ve Avusturya’dan Burak Oğuz Saguner’in “Paste”‘nin “Birthday”, Avusturya’dan Matteo Sanders’ın “At the Top”, Fransa’dan Victor Guilbaud’un “Farewell Gaston”, İran’dan Afsaneh Aghanezhad ve Vali Bagheri’nin “Never Born”, İsviçre’den Dorentina Imeri, Tunus’tan “Sister”, Slouli’den “Conditional Passion” Tunus’tan Houcem, İran’dan Negah Sohrabi’den “The Other”, İran’dan Alireza Kazemipour’dan “Hair Pieces”, İsrail’den Yotam Knispel “Love Has No Use” ve Rusya’dan Jana Nedzvetskaya’dan “Sleeping Beauty” yarışacak.

Kısa Film Yarışması ana jürisi, finale kalan filmler arasından “En İyi Film”, “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Senaryo” ödüllerini belirlerken, “İzleyici Özel Ödülü”nü seyirci belirleyecek.

Yarışmada En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo 500’er dolar, En Yeter Sinema ise 1000’er dolar ile ödüllendirilecek. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu