Ekonomi

İş ve siyaset dünyasından 23 Nisan mesajları! Milli iradenin tüm dünyaya ilan edildiği gün

Türk iş dünyası yayımladıkları mesajlarla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 104’üncü kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken: 23 Nisan, milli iradenin tüm dünyaya ilan edildiği gündür

“Çocuklarımız, ulusal egemenliğimizi nesilden nesle aktararak sürdürecek ve istikbalimizin teminatı olacaktır. Bizlere emanet edilen bu güzel ülkeyi daha yaşanabilir kılmak ve daha güzel yarınlara taşımak için çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeli, onların geleceklerini aydınlık kılmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve TBMM’nin açılışının 104. yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyorum. İstiklal Harbi’mizin Başkomutanı, Cumhuriyet’imizin kurucusu ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum.”

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın: Çocuklarımız, geleceğimizin teminatı ve umududur

” Bu anlamlı gün, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı, ülkemizin bağımsızlık mücadelesinin ilk adımlarının atıldığı gündür. 23 Nisan sadece bir bayram değil, aynı zamanda çocuklarımıza yönelik özel bir sevgi ve saygı günüdür. Çocuklarımız, geleceğimizin teminatı ve umududur. Onların sağlıklı bir şekilde büyümelerini, eğitim almalarını ve hayallerini gerçekleştirmelerini sağlamak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Çocuklarımızın haklarını korumak ve onlara sağlıklı bir yaşam ortamı sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapmalı, onları Cumhuriyet’in değerleri doğrultusunda yetiştirmeliyiz. Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ulusumuzun bağımsızlık mücadelesinde emeği geçen tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

Gaziantep OSB Başkanı Cengiz Şimşek: Coşku ve gururla kutluyoruz

” Atatürk’ün tarihimizdeki bu önemli günü ‘Bütün ümidim’ dediği ve Cumhuriyet’i emanet ettiği çocuklara ve gençlere armağan etmesi, geleceğimiz olan çocuklara ve gençlere olan güvenini ortaya koymaktadır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin bu emanete sahip çıkarak, Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağına olan inancımız tamdır. Bu amaçla, çocuklarımıza Cumhuriyetimizin hangi şartlarda kurulduğunu, hangi bedeller ödendiğini çok iyi anlatmalıyız.

Çocuklarımızın iyi eğitim almaları, bilim ve fennin ışığından ayrılmadan, çağın gereklerine göre yetişmeleri Cumhuriyetimizin geleceği açısından elzemdir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren: 104. gurur yılının onurunu yaşıyoruz

” Çağlar ötesini gören ve işaret eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin bağımsızlık ve hürriyet meşalesidir. O’nun kurduğu ve egemenliğin ‘kayıtsız şartsız’ millette olmasının, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 104. gurur yılının onurunu yaşıyoruz.

Kurtuluş Savaşı’mıza yöne veren kararların alındığı ve Büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, egemenliğin ‘kayıtsız şartsız’ milletimizde olmasının ve bağımsızlığımızın teminatı olmaya devam edecektir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Bugünü çocuklarımıza bayram olarak armağan eden Atatürk’ü rahmet, minnet ve sevgiyle anıyoruz. Ülkemiz ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Erol Diren: Geleceğimizi çocuklarımızla inşa edeceğiz

” Millet iradesi ve egemenliğinin üzerinde hiçbir gücün olmadığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin işte bu günde yapılan açılışıyla kayıtlara geçmiştir. Bu bakımdan 23 Nisan demek; bağımsızlık ve egemenlik demek, 23 Nisan demek; millet ve halk iradesi demek, Büyük Millet Meclisi demek; Türkiye Cumhuriyeti demektir. 23 Nisan Çocuk Bayramı bizim için geleceğe dönük yüzleri de ifade eder. Bu bayram, geleceğimize dair güçlü bir teminat ve yine geleceğimize duyduğumuz güvenin de bir eseridir. Çünkü biz yarınlarımızı, çocuklarımızla ve gençlerimizle inşa ediyoruz.

EGOD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun: “Çocuklarımız yarınlara ışık tutacak”

” Milletimizin İstiklal Mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, dünya uluslarına örnek olmuştur. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları bu güçle yarınlarımıza ışık tutacak, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli görevler üstlenecektir. Bu bilinç ve irade ile Milletimizi ortak düşünce ve değerlerde buluşturan, Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve milli egemenliğin tesis edilmesinde önemli bir görev üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 104. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, çocuklarımıza mutlu bir gelecek diliyorum.

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Semiha Güneş: Daha güçlü bir Türkiye’ye hep birlikte yürüyeceğiz

” Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu ilan eden Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilham verici sözleriyle aydınlanan bir günde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve Milli Egemenliğimizin dünyaya ilan edilişinin 104. yıldönümünü gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesine dayanarak, dostluk, kardeşlik ve barış adına verdiğimiz tüm mesajlar, bu bayram vesilesiyle dünyaya yayılmakta ve bu temennilerimizin yaygınlaşmasına sebep olmaktadır. Geleceğimiz, çocuklarımızın ellerinde şekillenecektir. Onlara sağladığımız imkanlar ve sunduğumuz eğitimle kendini geliştiren ve daha iyi bir gelecek için çabalayan çocuklarımız sayesinde, daha güçlü bir Türkiye’ye hep birlikte yürüyeceğiz.

İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Cengiz: Çocuklarımız tüm günlerini bayram coşkusu ile yaşamalı “

” Milli Bağımsızlığımızın, Demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. Yıldönümünü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Sevgili çocuklar; Ülkemizin en değerli varlığı olarak, geleceğimizin güvencesi, yaşam sevincimiz ve umudumuzsunuz.

Sizlere düşen görev, bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı fertler olmaktır. Bu görevi en güzel şekilde yapacağınıza ve bu mirasa en güzel şekilde sahip çıkacağınıza olan güvencimiz tamdır. Dileğimiz, tüm dünya çocuklarının sevgi, barış ve huzur içinde, kardeşlik duygularıyla her günü bayram coşkusuyla yaşamalarıdır.

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Özden Erten: Atatürk geleceği görebilen nadir liderlerden

“Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve millet egemenliğinin ilan edildiği 23 Nisan 1920 tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Ülkemizin zenginliği olan çocuklarımız dinamizm, değişim ve ülkemizin her alanda gelişme gayretinin de kaynağı olmaya devam edecektir. Çocuklarımızın yurt sevgisine ve çalışkanlığına olan güçlü inancıyla Atatürk, geleceği öngörebilen nadir liderlerden biridir. Evlatlarımızın önemli sorumluluklar üstlenerek Türkiye’nin aydınlık yarınlarına ulaşmasına öncülük edeceklerine yürekten inanıyorum.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: Çocuklarımızı faydalı bireyler olarak yetiştirmek için gayret gösteriyoruz

Milletimizin istiklale uzanan en önemli adımlardan biri olan 23 Nisan’ı büyük bir coşku ve gururla idrak ediyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu tarih, milletimizin iradesinin en güçlü şekilde ifade edildiği ve ulusal egemenliğimizin tesis edildiği gün olmakla beraber, bağımsızlığımızın fitilinin ateşlendiği, istiklal meşalemiz yeniden yandığı bir tarih olarak öne çıkmaktadır. İnanıyorum ki, 104 yıl önce yüreklere kazınan bu önemli tarih; tüm çocuklarımızın yarınlarını aydınlatmaya ve onlara ilham olmaya devam edecektir.

Bizler de Konya Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızın her alanda en iyi şekilde gelişimini desteklemek amacıyla pek çok projeyi hayata geçirdik. Eğitimden sağlığa, spordan sanata kadar geniş bir yelpazede sunduğumuz hizmetler ve olanaklarla çocuklarımızı vatana, millete faydalı kişiler olarak yetiştirmek için büyük gayret gösteriyoruz. Yarınlarımızın umudu olan evlatlarımızın ve dünya üzerindeki tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.”

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Alıçandır: 22 milyon çocuğumuzu geleceğe hazırlamalıyız

Türk milletinin kurtuluş mücadelesini yürüten, milletin temsilcilerinden oluşan Türkiye Büyük Millet Meclisi, bağımsızlığımıza giden yolda rehberimiz olmuştur. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek açtığı Milletin Meclisi, ülkemizi Cumhuriyete taşıyan meclis olarak tarihe geçmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’üncü kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Ata’mız Meclis’in açıldığı 23 Nisan’ı ülkenin geleceği olarak gördüğü çocuklarımıza armağan etmiştir. Ülkemiz nüfusunun yüzde 26’sını çocuk nüfusu oluşturmaktadır. Dünyada söz sahibi bir ülke olacaksak, 22 milyon 206 bin çocuğumuzu geleceğe hazırlamalıyız. Evrensel değerlerle yetiştireceğimiz çocukların, Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetin ilke ve devrimlerine sonsuza kadar sahip çıkacağına inancım sonsuz.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Sefa Çakır: 23 Nisan, özgür birer vatandaş olmanın ilk adımıdır

23 Nisan 1920, milletimiz için hayati değer taşıyan bir dönüm noktasıdır. Eğer bugün özgürce seçim yaparak, bireysel hakkımızı kullanarak ülkemizin geleceğinde karar hakkı mızı kullanabiliyorsak, bunun arkasında 23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi vardır. Bizden beklenen şey, büyük fedakarlıkla bu vatanı bize yurt yapanlara layık olmaktır.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası olarak, hedefe giden bu yolda daha çok çalışacağız, Cumhuriyet ve demokrasi değerlerini savunan ve geliştiren öncü kurum olacağız. Bu anlamda, bu günü bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal ATATAÜRK başta olmak üzere, Vatan ve Millet kavramlarının ne olduğunu çok iyi bilen birinci Meclisin tüm üyelerini, aziz şehitlerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyoruz. Tüm Mersinlilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızı gözlerinden öpüyoruz.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca: Çocuklarımızın eğitim hayatı boyunca yanlarında olacağız

23 Nisan, Türk milletinin istiklal ve istikbalini en güzel şekilde savunduğu o kutlu günün adıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan 1929’da bu günü çocuklara armağan etmesiyle gelecek, onun asli sahiplerine emanet edilmiştir.

Çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliği taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara güveninin göstergesidir. Dün olduğu gibi bugün de yarın da geleceğimizin teminatı evlatlarımıza güveniyoruz. Eğitim ve öğretim hayatı boyunca Karatay Belediyesi yanlarında olmaya devam edeceğiz. Çünkü onların samimiyeti ve masumiyeti ile gelecek çok daha müreffeh olacak, buna gönülden inanıyoruz.

Çocuklarımızın ve ilçemizin geleceği için attığımız her adımda 23 Nisan 1920’nin ruhu taşıyor; çocuklarımıza çok daha güzel bir Karatay bırakabilmek hedefiyle yorulmadan ve dinlenmeden çalışmaya devam ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin 104’üncü yılında tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün gazi ve şehitlerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum.”

GAGİAD Başkanı Yiğitcan Konukoğlu: Çocuklar geleceğe duyduğumuz inancın simgesidir

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutluyoruz. Bu anlamlı günde, milletimizin birlik ve beraberliğiyle geleceğe güvenle bakan çocuklarımızın mutluluğunu paylaşıyoruz. 23 Nisan, Türkiye’nin geleceğine duyduğumuz inancın bir simgesidir. Bu özel gün, çocuklarımızın haklarına ve geleceklerine sahip çıktığımızı göstermenin yanı sıra, onlara daha iyi bir dünya bırakma sorumluluğumuzu da hatırlatır.

GAİB Koordınatör Başkanı Fikret Kileci: Bu bayram geleceğimize duyulan güvenin teminatıdır

Evrensel bir çocuk bayramı olan 23 Nisan, Cumhuriyetimizin çocuklara verilen değerin ve duyulan güvenin teminatı olma özelliğini taşımaktadır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden tek liderdir. Bugün bizler çocuklarımıza ve gelecek nesillerimize olan sorumluluklarımızın bilinciyle zor koşullar altında bize miras bırakılan vatanımızı yüceltmek için çalışıyoruz. Tüm çocuklarımızın ve beraberinde onları yetiştirmeye gerekli hassasiyeti ve ehemmiyeti gösteren tüm yurttaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, kıymetli gençliğimizin ülkemizi demokrasi noktasında daha da ileriye taşıdığı günler görmemizi temenni ediyorum.

EGİAD Başkanı Alp AVNI Yelkenbiçer: Güzel yarınlar çocuklarla mümkün

Bu onurlu günü çocuklarımıza armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz. Daha güzel yarınlar ancak bugünün çocuklarına verilen emek ve bağlanan umutla yeşerecektir. İstikbalimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum.

İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli: Çocuklarımıza güçlü bir Türkiye bırakma ümidi taşıyorum

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 104’üncü kuruluş yıldönümü. Bugün, dünya üzerinde çocuklara armağan edilmiş tek bayram. Bugün, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vurguladığı gibi, “Siyasi ve askeri zaferler ne kadar büyük olurlarsa olsunlar ekonomik zaferlerle taçlandırılmazsa kazanılan zaferler kalıcı olmaz” sözlerinin önemini bir kez daha kavradığımız günlerden geçiyoruz. Bu nedenle, tıpkı ilk Meclis’in sorumluluk ve cesareti ile ekonomik sorunlarımızın üstesinden gelmek için tarihi bir seferberliğe imza atmalıyız. 100 yılı geride bırakan Cumhuriyetimize yakışan budur. Bu hislerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakabilmenin inanç ve ümidini taşıyorum.

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke: 23 Nisan tüm çocukların barış içinde yaşaması için köprüdür

Milletimiz kendi kaderini kendi eline alarak ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ şuuru ile var olma mücadelesinde dünyaya karşı kazandığı zaferini 23 Nisan’da çocuklara armağan ederek taçlandırmıştır. Çocuklarımıza armağan olan bugün, aynı zamanda dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının güçlendirilmesine ve gelecekte tüm insanların barış içinde yaşamalarına vesile olmasına bir köprüdür. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha büyük, daha güçlü, daha zengin, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşamaları için var gücümüzle çalışıyoruz. Geleceğe emin adımlarla yürümek için geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için ne yapsak azdır. Evlatlarımızın önemli sorumluluklar üstlenerek Türkiye’nin aydınlık yarınlarına ulaşmasına öncülük edeceklerine yürekten inanıyorum.

Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği BAŞKANI Mehmet Çikmaz: Cumhuriyet tarihimizin dönüm noktası

Millet iradesinin ve egemenliğinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşku ile kutlamanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan etmesi, geleceğimizin teminatı olan çocuklara duyduğu güvenin göstergesidir.

Çocuklarımızın Atatürk’ün kendilerine duyduğu güveni boşa çıkartmayarak, gelecekte ülkemizin her alanda dünyanın en güçlü ülkeleri arasında yer alacaklarına olan inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle TBMM’nin kuruluşunun yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutluyor, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi: O dönemin ruhunu hep koruyacağız

23 Nisan 1920, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve millet egemenliğinin ilan edildiği, ülkemiz milli tarihinin başlangıcı ve dönüm noktasıdır. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesinin perçinlendiği gündür. “Gelecek” ve “Çocuğun” en güzel kucaklaşması, dünya topraklarının her yerinden barış içinde, özgürce yaşayan çocuk seslerinin yükselmesidir. Tüm dünya çocuklarının sevgi ve kardeşlik içinde doludizgin dünyaya barışı öğretircesine omuz omuza yaşamasıdır. Bizlere güç veren çocuklarımızın umutları ve hayalleri, bugün ortaya koyduğumuz çabanın ilham kaynağıdır. Biz ihracatçılar olarak daha güçlü yarınlar için çalışırken, 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman koruyacağımızı belirtmek istiyorum.

haber-horasan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler