Haber

Konya’da Benzinle Yakılan Ceset Davası Devam Ediyor

Konya’da iki kişiyi öldürüp, benzinle yakıp, yol kenarına bırakıp kaçtıkları iddia edilen 1’i tutuklu 3 sanığın davasına devam edildi.

Turgay G. ve Nazan Ş.’nin öldürülmesiyle ilgili olarak Konya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Mehmet Mustafa E, tutuksuz yargılanan Lut T. ve tarafların avukatları katıldı.

Mehmet Mustafa E., uyuşturucu kullandığını ve halüsinasyon gördüğünü, bu nedenle olayla ilgili bilgileri hatırlayamadığını iddia etti.

Olaydan 1,5-2 ay önce Lut T. ile görüştüğünü söyleyen Mehmet Mustafa E, cinayetleri Lut T.’nin işlediğini, kendisini silahla tehdit ettiğini, kahvesine uyuşturucu kattığı için buna engel olamadığını iddia etti. .

Mehmet Mustafa E, olaydan sonra Aylin B. isimli sanıkla görüştüklerini, birlikte geziye çıktıklarını, Aylin B.’nin ise olaydan haberdar olduğunu iddia etti.

Sanık Lut T., kendisine yöneltilen suçlamayı kabul etmeyerek, mağdurlar ile Aylin B. ve Mehmet Mustafa E. arasında husumet bulunduğunu iddia etti.

Lut T., olayı Aylin B. ve Mehmet Mustafa E.’nin planladığını, cinayeti sanık Mehmet Mustafa E.’nin işlediğini iddia etti.

Mahkeme, Mehmet Mustafa E’nin akıl sağlığına ilişkin rapor hazırlayarak tutukluluğunun devamına, Aylin B. hakkında ise tutuklama kararı çıkararak duruşmayı erteledi.

Etkinlik

Turgay G. (36) ve Nazan Ş’nin (44) bıçaklanmış ve yanmış cesetleri, 31 Mayıs 2023’te Konya-Ankara karayolunun 125’inci kilometresindeki Acıkuyu Mahallesi yakınlarında bulundu. İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Hata Araştırma Ekibi, şunları belirledi: Cinayet zanlılarının Mehmet Mustafa E, Lut T. ve Aylin B. olduğu öğrenilirken, şüpheliler hakkında dava açıldı.

hocalarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu