Haber

Meral Akşener: İYİ Parti olarak yerel seçimlere tek başımıza gireceğiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İki yumruk arasında sıkışıp kalan milletimizi kurtarmak ve üçüncü bir seçeneği ortaya koymak için İYİ Parti olarak yerel seçimlere tek başımıza, özgür ve bağımsız olarak gireceğiz.” söz konusu.

Partisinin Etimesgut İlçe Başkanlığı’nın yeni hizmet binasının açılışında konuşan Akşener, programa giderken lise son sınıf öğrencileriyle karşılaştığını söyledi.

Devlet okullarının eskisi gibi olmadığını, özel okul fiyatlarının çok yüksek olduğunu öne süren Akşener, velilerin çocuklarının eğitim, servis, yemek ve kitap masraflarını karşılamakta zorlandıklarını kaydetti.

Akşener, geçmişte ülkede eğitim sayesinde güçlü ve yoksulun eşit fırsatlara sahip olduğunu, bu sayede memur çocuğu olarak eğitim gördüğünü ve UYGUN Partisi Genel Başkanı olduğunu belirtti.

Günümüzde yoksul ailelerin çocuklarının kaliteli eğitim almasının zorlaştığını ifade eden Akşener, “Türkiye çok tuhaf bir noktaya doğru gidiyor. Zengin-fakir ayrımının devlet eliyle düzeltilip eşitlendiği süreç ortadan kalktı. Siyaset renksizleşiyor, siyaset susuyor.” dedi.

Akşener, bir tarafta çok fazla harcama ve israfın olduğunu, diğer tarafta üniversitede okuyan, sanayide çalışan gençler ve okula gidemeyen çocukların bulunduğunu belirterek, “Sayın Sayın Bakanımıza sesleniyorum. Erdoğan ve arkadaşları, birinci önceliğiniz eğitimi geliştirmek olmalı, ikinci önceliğiniz ekonomiyi geliştirmek, üçüncü önceliğiniz ise gençlerin zihinlerini geliştirmek olmalı.” “Onları doyurmak, istihdam yaratmak, umutlarını yeniden canlı tutmak olmalı.” İfadelerini kullandı.

Ülkeyi yönetenlerin bir an önce aklının başına gelmesi gerektiğini öneren Akşener, “Yerel seçimlere, İYİ Parti olarak, özgür ve bağımsız bir parti olarak, milletimizin kurtuluşu için tek başımıza gireceğiz. İki yumruk arasında sıkışıp kalarak üçüncü seçeneği ortaya koymak istiyoruz. Milletimizin bizi görmesini ve değerlendirmesini istiyoruz.” istiyorum.” dedi.

haber-bekilli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu