Haber

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Minibüs Kooperatifleri ile Toplantı Yaptı

TekirdağBüyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Toplu Taşıma Sistemi (TETUS) Yönetmeliği kapsamında Elektronik Fiyat Toplama Sistemi ile entegre toplu ulaşım hizmeti veren tüm ilçelerden minibüs kooperatiflerinin başkan ve temsilcileriyle bir araya geldi.

Başkan Albayrak’ın yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı ve Ulaşım Daire Başkanı Erdin Eral, Tekulaş Genel Müdürü İlyas Küçükmidil, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile Tekirdağ ili genelinde TETUS kapsamında faaliyet gösteren minibüs kooperatiflerinin lider ve temsilcileri katıldı. toplantı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Ulaşım Daire Başkanı Erdin Eral, ulaşım alanındaki son gelişmeler ve ulaşım konusundaki çalışmalar hakkında bilgi verdi. minibüs kooperatiflerinin önceki toplantılarda gündeme getirdiği talepler.

Tekirdağ ili genelinde faaliyet gösteren minibüs kooperatiflerinin temsilcileriyle bir araya gelerek toplu ulaşım sistemindeki son gelişmeleri ve yapılması gerekenleri görüştüklerini belirten Başkan Albayrak, şunları söyledi:

“Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, halkımıza her alanda en yeterli hizmeti vermeyi kendine misyon edinmiştir. Ulaşım da bu konulardan biridir. Bu anlamda bizim olan minibüs kooperatiflerimizin talep, görüş ve önerilerini dinledik. paydaşlarımızın ulaşım alanında yapılması gereken çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunduk Biz Tekirdağ’da Büyükşehir Belediyesi olarak minibüs kooperatiflerimizin her zaman yanındayız. Halkımıza kaliteli ve konforlu bir toplu taşıma hizmeti sunmak amacı ile her zaman ortak akılla en uygun olana hep birlikte ulaşmanın çabası içerisindeyiz.”

Değerlendirme toplantısında minibüs kooperatiflerinin lider ve temsilcileri teker teker kürsüye çıkarak görüş, talep ve önerilerini dile getirdiler. Genel değerlendirme ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.

Kaynak: ANKA / Güncel

haber-duzici.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu