Haber

Türkiye’nin En Keyifli Hırsızı: Özel Saat ve Kordonu Çaldı!

Arnavutköy’de yaşanan bir hırsızlık olayı bunun mümkün olmadığını söylemeniz için yeterlidir. Sahibi yokken dükkana giren hırsız, önce kombinine uygun eşyaları bulup çaldı, ardından dükkan sahibinin cüzdanındaki kartlarla gidip kendine güzel bir alışveriş yaptı. Dükkan sahibi o anları hatırlıyor, ‘ Ben dükkanımda pek rahat olmasam da o istediği gibi gelip asıyor.‘ açıkladı.

Herkesi şok eden hırsızlık olayı, İstanbul Arnavutköy’deki bir telefon mağazasında meydana geldi.

Sahibi yokken işletmeye giren hırsız, etrafa bakındıktan sonra uygun kombinasyonlu bir saat ve saat kordonunu çaldı.

İşletme sahibinin hâlâ kayıp olduğunu anlayan hırsız, işi bir adım daha ileri götürerek sahibinin masanın üzerinde bulunan cüzdanını çaldı.

Kendini oldukça beğenen hırsız, daha sonra cüzdanındaki temassız kredi kartlarını kullanarak sigara aldı.

Hırsızlık mağduru operatör, telefonuna gelen masraf bildirimleri ile soyulduğunu anladığını, hesap hareketlerini incelediğinde ise hırsızlığın gerçekleştiğini anladığını belirtti.

Dışarıda arkadaşımızın arabasına kolon bağlıyorduk ve güya bunu nasıl yapılacağını bildiğim için yapıyordum. Kişi işte olmadığımı görünce içeri giriyor. İçeride olmadığımı görünce saati cebine koyuyor ve kıyafetlerine göre bir veya iki kayışı da beğeniyor. Geri geldi ve içinde kredi kartları olan cüzdanımı çaldı.

Çaldığı cüzdanla tütüncü dükkanlarından ve benzin istasyonlarından alışveriş yapıyor. Banka hesaplarımı kontrol ettim, alışveriş yaptığı yerlerin kamera kayıtlarına baktık. Saatimi ve cüzdanımı çaldı, 6-7 temassız kartım vardı, kimliğim ve ehliyetim de vardı. Kimliğimi ve cüzdanımı getirsin, parayı istemeyeceğim, şikayet etmeyeceğim ama getirmezse şikayet edeceğim. Kendi dükkanımda o kadar rahat edemiyorum, kendi dükkanımda sıkışıp kalıyor.

Kombine uyumlu saat ve kordonu çalan, daha sonra ele geçirdiği kartlarla sigara satın alan hırsız, güvenlik kamerasına da yansıdı ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu